Olimp High Endu :: AriniAudio
Recenzja StereoLife - Kabel Individual do kolumn Divine Acoustics Proxima

Wybór Redakcji StereoLife
Recenzja Kabli Individual Do Głośników Divine Acoustics Proxima

Była tylko jedna możliwość, aby to sprawdzić

Rzuciliśmy mu wyzwanie!

Red. naczelny Tomasz Karasiński , StereoLife

Individual do głośników Divine Acoustics Proxima

Zaczęło się zupełnie niewinnie, mianowicie od testu porównawczego kompletu okablowania z unikalnej serii Individual, który wywołał w redakcji Hi Fi i Muzyka całkiem spore zamieszanie. Dodam jeszcze, że był to komplet, który w zdecydowany sposób wpływa na własności dźwięku związane z przestrzenią i stereofonią. Zdumienie własnościami testowanego okablowania AriniAudio było tak duże, że Redaktor Karasiński postanowił zadzwonić do mnie i zaproponować mi przeprowadzenie innego testu... Tomek zapytał mnie o zaprojektowanie i wykonanie kabla głośnikowego o specjalnych właściwościach do systemu z głośnikami Divine Acoustics Proxima dla redakcji StereoLife. "Facet prowokuje mnie i rzuca mi wyzwanie!" - pomyślałem. No i jak miałem się nie zgodzić?

W przypadku kiedy chodzi o strojenie niuansów brzmienia i osiąganie subtelnych efektów wskazane są wnikliwe odsłuchy. Przyjechałem więc do redakcji StereoLife żeby przesłuchać z Tomkiem system i ustalić konkretne wnioski tak, żebym wiedział co dokładnie mam zrobić i jaki efekt osiągnąć. Chodzi tutaj o zaprojektowanie przewodu o konkretnym przebiegu częstotliwości... Po wspólnych odsłuchach i precyzyjnym sformułowaniu zadania:

Krótko mówiąc, zamawiamy kable delikatnie eksponujące niskie tony, poprawiające przestrzeń i dodające nieco ciepła w zakresie średnich tonów, a producent specjalnie dla nas projektuje taki właśnie przewód i po pewnym czasie dostajemy paczuszkę do domu.

Tego jeszcze nie było!

Nie słyszeliśmy, aby nawet duże firmy oferowały coś takiego, a jeśli już byłoby to możliwe, takie indywidualne kable musiałyby kosztować dziesiątki tysięcy złotych.

Zabrałem się do pracy. Kiedy przewody były gotowe, po prostu przesłałem je do redakcji. Znowu zrobiłem zamieszanie.

Przeczytaj całą recenzję kabla Individual Divine Acoustics Proxima klikając tutaj
Kabel głośnikowy Individual Divine Acoustics Proxima

Red. naczelny Tomasz Karasiński , StereoLife

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved