Olimp High Endu :: AriniAudio
Mytek Brooklyn DAC

Mytek Brooklyn DAC

Spodziewałem się, że kiedy włączę play to przyklęknę z wrażenia, albo padnę na twarz z zachwytu… To co usłyszałem było średnie.

Mytek Brooklyn DAC zagrał w następującym systemie:

  1. Kondycjoner zasilania Spectral Studio.
  2. Transport cyfrowy S/PDIF Marantz CD-50.
  3. Transport cyfrowy USB.
  4. Mytek Brooklyn DAC.
  5. Zbalansowana końcówka mocy Wadia a315.
  6. Zestawy głośnikowe Evolver.
  7. Okablowanie cyfrowe AriniAudio Eternel S/PDIF Digital Reference.
  8. Okablowanie sygnałowe AriniAudio Hurican XLR.
  9. Okablowanie głośnikowe AriniAudio Hurican BFA.
  10. Okablowanie zasilające AriniAudio Furion IEC.

Bogato Wyposażone i Poprawnie Grające Źródło

Brzmienie jest poprawne, ale nie zachwyca. Niby wszystko jest na swoim miejscu. Jednak kiedy dobrze się wsłuchać wychodzi na jaw, że nie słychać pełnego brzmienia instrumentów. Byłem rozczarowany.

Przetwornik z rodowodem studyjnym firmy Mytek jest wcięty na średnicy, której jest jak na lekarstwo. Brakuje treści brzmienia instrumentów, a i dynamika jest po prostu słaba.

Koło Ratunkowe
Odsłuch Przez USB, a Także Na Słuchawkach

Zrobiłem wszystko, żeby wydobyć z przetwornika Mytek Brooklyn średnicę i po części mi się to udało. Lekarstwem okazała się wymiana okablowania oraz podawanie sygnału przez USB. Dzięki temu drugiemu mogłem wprowadzić niezbędne ustawienia dotyczące transmisji i konwersji cyfra - analog.

Moje pierwsze słuchawki studyjne (najważniejszy wzorzec dźwięku) mają pewien zapas średnicy i okazały się najlepszym lekarstwem. Ze słuchawkami referencyjnymi HD 6XX Individual brzmienie było najbliższe ideałowi i muszę przyznać, że zupełnie dobre.

Konwerter Cyfrowo - Analogowy
ESS ES9028 PRO SABRE32

Źródła cyfrowe w pewnym stopniu dziedziczą własności zastosowanego konwertera DAC. W tym przypadku jest to bardzo dobrze oceniana kość ES9028 PRO SABRE32. Urządzeniom cyfrowym wyposażonym w ten konwerter najczęściej brakuje średnicy, spójności i dynamiki. Świadome i celowe dostrojenie brzmienia może znacząco poprawić sytuację. Quad'owi udało się uniknąć tej pułapki, o czym przeczytasz klikając tutaj.

Mytek jest typowym przedstawicielem urządzeń z konwerterem SABRE. Brzmienie jest wcięte i wykonturowane. Na dolnym skraju dyskoteka, na górnym hula wiatr, a na środku czarna dziura. Przez nieprzytomne poszerzanie szerokości pasma drastycznie spada ilość średnicy i pogarsza się dynamika. System dławi się zbędnymi harmonicznymi, które zamazują scenę i stwarzają wrażenie sztucznej przestrzeni.

Uwagi i Wnioski Końcowe
Co Zrobić Kiedy Nie Wiadomo Co Robić?

Lekarstwem na tą sytuację jest zastosowanie szybkich i średnicowych głośników, które uzupełnią braki w brzmieniu przetwornika. Skoro mamy do dyspozycji tak bogato wyposażone źródło z funkcją przedwzmacniacza, to aż się prosi o zastosowanie głośników aktywnych: Wyrafinowany system audio z wykorzystaniem najwyższego modelu przetwornika Mytek Manhattan i zestawów aktywnych szerokopasmowych. Do systemu tego typu koniecznie wykorzystaj specjalnie zaprojektowane okablowanie Individual do zestawów głośnikowych aktywnych.

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved