Olimp High Endu :: AriniAudio
Konwerter DAC :: Crane Song HEDD Quantum

Crane Song HEDD Quantum DAC
Konwerter Studyjny High End
Ogromne Możliwości + Mastering

Trafił do mojego studia bardzo rzadki konwerter DAC Crane Song HEDD Quantum z amerykańskiej manufaktury, oto on:

Do testu podchodziłem z ogromnym zaciekawieniem, bo to niszowy sprzęt. Pierwsze wrażenia z odsłuchów wywołały we mnie tak wielki entuzjazm, że skłoniły do bardzo dokładnego przyjrzenia się temu urządzeniu.

W trakcie odsłuchów system wyglądał następująco:

Analiza Brzmienia
Oto Moje Wnioski i Obserwacje

Pierwsze, na co zwróciłem uwagę, to jędrna, żywa i kolorowa średnica. Środek ma naturalną fakturę: połyskliwą, ale bez cienia szklistości czy przejaskrawienia. Idealna spójność tego podzakresu wpływa na ogromną ilość naturalnych szczegółów. Jest to najbardziej detaliczna średnica jaką słyszałem w życiu! Następne, co zauważyłem, to potężny, nisko schodzący bas. To właśnie solidna podstawa basowa oraz piękny średek determinują charakter tego konwertera.

Jest to charakter ciekawy i unikalny, ponieważ naprawdę potężny bas współgra idealnie ze środkiem pasma. Mimo pewnego ocieplenia nie ma tu mowy o zamazywaniu, czy zachodzeniu na średnicę. Dźwięk, łącznie z basem, jest bardzo precyzyjny.

Niestety, ta wyrazistość i detale związane są z dużą twardością, bezpośredniością oraz małą kremowością dźwięków. Pamiętaj o tym podczas konfiguracji systemu!

Góra pasma jest szybka, rytmiczna i zwięzła. Nie mam tu na myśli uproszczenia. Po prostu nie jest to urządzenie, które oferuje zawrotne rozciągniecie góry i ogrom mikrodetali. Wszystko słychać jak należy, ale podane w skondensowany, szybki i dość prosty sposób.

Gra odważnie i bez kompleksów. Muzycy wychodzą śmiało do przodu. Scena skupiona jest w swoim centrum. Oferuje dużą głębię i gradację poszczególnych planów. Scena jest głębsza niż szersza: Unikat!

Zaletą takiej prezentacji jest zupełnie nieprawdopodobny drive. Całe pasmo gra i pulsuje razem. Daje niesamowity entuzjazm i wigor oraz ogromne bogactwo barwy i detali środka.

Mastering
Ogromne Możliwości Kreowania Brzmienia

Dźwięk jest nie tylko studyjny, ale i muzykalny. Nasycony i wyrafinowany. Jeśli jednak jesteś zmęczony bezpośredniością, wyrazistością i małym dystansem, możesz złagodzić przekaz używając nasycenia poszczególnymi składowymi. Fajna zabawka i narzędzie przydatne w studio nagraniowym.

Obiektywne Plusy

 1. Świetne, referencyjne i precyzyjne brzmienie.
 2. Brak cienia sztuczności.
 3. Fantastyczna barwa!
 4. Gra z polotem, wigorem i entuzjazmem.
 5. Duża skala dźwięku.
 6. Solidna i bardzo nisko schodząca podstawa basowa.
 7. Niesamowity puls i drive!
 8. Czytelna i wierna góra pasma bez zbytniego lukrowania.
 9. Ogromna dynamika.
 10. Naturalnie głęboka scena.
 11. Bardzo dużo detali na średnicy.
 12. Mocny i czysty sygnał, świetne wysterowanie!
 13. Sonicznie wydaje się dość uniwersalny i łatwy w implementacji w systemie.

Obiektywne Minusy

 1. Mało kremowy dźwięk.
 2. Brak regulacji głośności.
 3. Brak wejścia USB.

Podsumowanie i Wnioski

Crane Song HEDD Quantum to przetwornik zarówno dla profesjonalistów, jak i zaawansowanych entuzjastów muzyki. Zadowoli wielbicieli bardzo wyśrubowanej jakości dźwięku bez kompromisów. Jego unikalne walory soniczne powodują, że trudno znaleźć mu konkurencję, która zagra w podobnym stylu.

Świetny dla głośników, w których odczuwamy zbytni dystans lub wycofanie średnicy. Pomoże też mało zdecydowanym wzmacniaczom.

Idealny w studio do nagrywania wokalu i niektórych instrumentów.

To Niesłychane, polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved