Olimp High Endu :: AriniAudio
Modyfikacja słuchawek Beyerdynamic DT 880 Edition. AriniAudio

Beyerdynamic DT 880 Edition Individual
Modyfikacja Słuchawek

Poprosiłem Pawła o modyfikację słuchawek Beyerdynamic.

Jakość wykonania i dbałość o stronę wizualną robią wrażenie.

Jestem zachwycony uzyskaną przestrzenią i czystością dźwięku.

Polecam wszystkim poszukiwaczom rzeczy wyjątkowych.

Arkadiusz Gregorczyk

Słuchawki Beyerdynamic DT 880 Edition grają w wyrównany sposób, którego rzetelność trudno podważyć. Trudno, ale jednak można. Moje odczucia po pierwszych odsłuchach były takie, że grają równo. Jednak pasmo jest mocno ograniczone na obu skrajach. Niestety zbyt mocno. Co za rozczarowanie...

Dokładniejsze oględziny słuchawek rozpocząłem więc od określenia jak szerokie pasmo można wydobyć z przetworników. Driver'y są pokaźne, neodymowe magnesy konkretne, membrany doskonałej jakości, a całość stłumiona od tyłu membraną stratną (widać ją na zdjęciu).

Przetworniki DT 880 Edition. Pokaźne i nietypowe. Zamknięte membraną stratną

Po wykonaniu dokładnych prób okazało się, że szerokość pasma, którą można wycisnąć z tej konstrukcji jest imponująca z naprawdę minimalnymi spadkami na skrajach.

Podoba mi się budowa tych słuchawek. Wszystko jest duże, solidne i dobrej jakości. Uwagę mam tylko do przewodu. Z zewnątrz wygląda solidnie, ale wewnątrz to typowy kabelek słuchawkowy - grubości nitki do szycia (spójrz na zdjęcie). Co ciekawe, jakość przewodu w pałąku miło mnie zaskoczyła. Akurat ten kabel okazał się w porządku - jest solidnej budowy, dobrze brzmi i pozostał w swojej postaci oryginalnej.

Więcej na temat modyfikowania i rekablingu słuchawek dowiesz się klikając tutaj.

Seryjne kable słuchawek. Wydają się grube. Przewodniki grubości nitki do szycia

Brzmienie tych słuchawek w wersji Individual jest równie zrównoważone, ale do tego nieograniczone. Bas uzyskał większą głębię i skuteczność na samym dole. Średnica i wokale (mimo, że równie ciepłe i naturalne) stały się dużo bardziej swobodne. Nagrania odzyskały swoją naturalną przestrzeń, która jest bardzo głęboka i zapiera dech w piersiach.

Zawsze wykonuję tylko i wyłącznie te modyfikacje, które mają niepodważalny sens. Pozostawianie tych słuchawek w swojej oryginalnej postaci to czyste marnotrastwo potencjału, który się w nich kryje.

To Niesłychane! Polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved