Olimp High Endu :: AriniAudio
Zwory głośnikowe Individual do Monitor Audio RX2

Zwory Głośnikowe Individual
Monitor Audio RX2 z Serii Silver

Na wyrazy uznania zasługuje wzorcowy kontakt

Pawła z klientem oraz wiedza techniczna.

Michał Lewicki

Zwory Monitor Audio Individual zaprojektowałem aby poprawić własności tonalne kolumn głośnikowych Monitor Audio z serii Silver. Jak to działa?

Pracę zacząłem od podstaw, a ponieważ zestawy Monitor Audio znałem już bardzo dobrze, było dużo łatwiej. Odsłuchy i pomiary to zawsze podstawa. Zestawy podstawkowe Monitor Audio grają fajnie i są spójne fazowo, jednak niedociągnięcia tonalne słychać wyraźnie. Spójność średnicy i basu jest do poprawy, a bas można też nieco utwardzić i "przyspieszyć".

Opracowałem konstrukcję nowych zwór, dobrałem najlepsze materiały i geometrie przewodników, aby uzyskać dogodny przebieg tonalny.

Brzmienie tego okablowania charakteryzuje się podkreślonym środkiem pasma ze średnicą o ciepłym, ale jeszcze twardym charakterze. Po podłączeniu tego rozwiązania do głośników bas staje się twardszy i bardziej punktowy. Zwory zaprojektowałem w taki sposób, aby przestrzeń pozostawić na najwyższym poziomie. Udało się to dzięki temu, że szczególną uwagę poświęciłem jak najlepszej reprodukcji skraju góry pasma (z naciskiem na miękkie "s" oraz wybrzmienia).

Zastosowanie tych łączników przyczynia się nie tylko do przybliżenia wykonawców, ale również do ogólnej poprawy barwy i lepszego zrównoważenia tonalnego. Słychać dużo więcej i wszystko jest na swoim miejscu.

Obejrzyj też system stereo z wykorzystaniem głośników Monitor Audio i tych zwór klikając tutaj

To Niesłychane! Polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved