Olimp High Endu :: AriniAudio
Słuchawki Hi End Sony MDR-Z7 Individual

Sony MDR-Z7 Individual
Wzmacniacz Mytek Manhattan < Odtwarzacz Audio Research CD 6
System Słuchawkowy Strojony Indywidualnie

Seryjne są po prostu nudne.

Im dłużej słucham modyfikacji Individual, tym bardziej się jaram.

Prezentacja przestrzeni pełne 3D. Bas, dynamika i detal idealne.

Można słuchać zarówno głośno, jak i cicho.

Dla mnie to doskonałe połączenie żywiołów.

Arkadiusz Gregorczyk

Słucham płyty Scorpions Acoustica. Teraz sopran przestał kłuć w uszy

i stał się przyjemniejszy. Bas jest bardziej spójny i schodzi jeszcze niżej.

Na scenie więcej się dzieje! Więcej jest powietrza i szczegółów instrumentów.

Czuję się jakbym z zamkniętego pokoju przeniósł się na salę koncertową!

Jestem pod ogromnym wrażeniem i przekazuję wyrazy uznania.

Tomasz Kozłowski

Słuchawki Sony MDR-Z7 Individual to High End i ekstatyczna przyjemność ze słuchania muzyki. Zmodyfikowane flagowce Sony z największymi przetwornikami (aż 70mm) dają niezłego kopa...

Ogromne przetworniki Sony 70mm

Technicznie to majstersztyk. Elementy z najlepszych materiałów (włącznie z delikatną "skórką"). Wszystko bardzo dokładnie spasowane. Ogromne przetworniki z potężnymi magnesami neodymowymi są ustawione pod optymalnym kątem. Uszczelniona komora i staranność wykonania. To robi wrażenie. Budowa jest oczywiście półotwarta, a wyrafinowane porty bass reflex pokazałem dokładnie na moich zdjęciach:

Kosztują niemało i są niedostępne w Polsce. Po ich brzmieniu spodziewałem się czegoś więcej. Jak grają w wersji fabrycznej? Nijako. Bas snuje się i jest mało zdecydowany. Średnica ładna i przejrzysta, ale słabiutko dogrzana. Brakuje czadu i tego czegoś. Słaba przestrzeń. To jak stroić słuchawki, aby podobały się każdemu. Nie tego oczekuję po flagowcach Sony, ale ekstremalnej muzykalności i radości ze słuchania każdej muzyki. Brzmienie tych słuchawek jest bardzo dobre, ale jednak nadal czegoś w nim brakuje. Brakuje mocy, dynamiki i ciosu, który uderzy Cię znienacka przy słuchaniu Rocka.

Po wnikliwych odsłuchach w studio potwierdziłem swoje przewidywania. Ogromne przetworniki Sony skrywają zadziwiające możliwości. Bardzo staranne wykończenie komór i sporo miejsca w środku dają szerokie pole manewrowania brzmieniem. Potencjał w tych słuchawkach wydał mi się nie mieć końca…

Słuchawki Sony MDR-Z7 Individual
Wystroiłem Dla Następującego Systemu Słuchawkowego:

  1. Kondycjoner zasilania AriniAudio Spectral
  2. Odtwarzacz Audio Research CD 6 (z profesjonalnym metalowym mechanizmem Philips CD2 Pro w polu magnetycznym)
  3. Wzmacniacz studyjny Mytek Manhattan
  4. Słuchawki Sony MDR-Z7 Individual
  5. Kable liniowe RCA AriniAudio Individual Ultimate (strojone do tego systemu)
  6. Referencyjne kable zasilające AriniAudio Eternel The Reference

Zabrałem się do roboty: Wnikliwej analizy w studio i pierwszych konkretnych prób. W celach konfrontacji wykorzystałem interfejsy studyjne najlepszej próby i dwa referencyjne odtwarzacze audio. Moim celem stało się spełnienie pragnień Klienta oraz sprawienie, aby te słuchawki zaczęły w końcu grać muzykę. Prawidłowe odtwarzanie dźwięków to zdecydowanie za mało dla miłośników High Endu. Tu chodzi o coś innego. Muzyka ma być jak po solidnej dawce koksu. Brzmieniowe połączenie Beats Pro Individual oraz prawdziwych słuchawek studyjnych zwielokrotnione razy 10. Tyle na temat moich założeń konstrukcyjnych. Więcej na temat modyfikowania i rekablingu słuchawek dowiesz się klikając tutaj.

System słuchawkowy z Audio Research CD 6, Mytek Manhattan i Sony MDR-Z7 Individual

Skorygowałem membrany stratne i otwory kompensujące ciśnienia. Wystroiłem i zaprojektowałem od nowa porty bass reflex. Zaprojektowałem od "gołego druta" całkowicie nowy przewód z serii Individual. Jakie są rezultaty blisko 12 godzin pracy w warsztacie i studio?

Sony MDR-Z7 Individual

Teraz bas naprawdę sięga piekieł, a szerokość pasma zdumiewa nawet osoby już obeznane z High Endem. Góra nabrała złocistego kolorytu, połączonego ze zdumiewającą czytelnością. Udało się dogrzać średnicę, a więc i wokale nabrały naturalnego uroku. Natomiast scena jest tak szeroka, jak głęboka. Prawdziwie idealna holografia prezentacji wydarzenia muzycznego.

Aktualnie słuchawki Sony MDR-Z7 Individual to idealne połączenie rzetelności brzmienia z ekstremalną przyjemnością ze słuchania muzyki:

Żal było rozstać się z tymi słuchawkami, spakować je i odesłać do mojego Klienta z Krakowa. Wiem, że nie mogę ich używać na co dzień. Muszę używać idealnie liniowego sprzętu, który może czasem zakłuć w uszy. Spakowałem i wysłałem. Chciałem takie kupić dla siebie i też zmodyfikować, ale tego nie zrobię. Pozostaje mi brzmienie studyjne.

To Niesłychane! Polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved