Olimp High Endu :: AriniAudio
Quad Artera Play

Quad Artera Play
Bogato Wyposażone i Świetnie Grające Źródło

Quad Artera Play to odtwarzacz, który zagościł w moim studio na krótko, ale było to dla mnie cenne i ważne doświadczenie. Zainteresowałem się tym urządzeniem ze względu na kość ESS SABRE, symetryczną topologię oraz regulację głośności. Mam też duże zaufanie do firmy Quad.

Quad Artera Play zagrał w następującym systemie:

  1. Kondycjoner zasilania Spectral Studio.
  2. Quad Artera Play.
  3. Zbalansowana końcówka mocy Wadia a315.
  4. Zestawy głośnikowe Evolver.
  5. Okablowanie sygnałowe AriniAudio DarkStarr XLR.
  6. Okablowanie głośnikowe AriniAudio Hurican BFA.
  7. Okablowanie zasilające AriniAudio Eternel IEC The Reference.

Brzmienie

Quad Artera Play gra bardzo dobrze. Brzmienie jest szczególnie wierne i bogate w niższej części pasma. Zaczynając od basu a kończąc na środkowej średnicy. Słychać ogrom migotliwych pasteli, wiele niuansów dolnej średnicy i fantastyczny, obfity bas. Brzmienie jest dobrze zrównoważone i uzupełnione świetną i niemęcząca górą pasma.

Podczas odsłuchów odczuwałem braki na wysokiej średnicy, przełomie i niskiej górze (detale). Przydałoby się też więcej dynamiki i drapieżności. Na szczęście wiele zestawów głośnikowych posiada te cechy. Natomiast brakuje im zalet, które oferuje Quad.

Konwerter Cyfrowo - Analogowy
ESS ES9018 SABRE32

Przekonałem się już wielokrotnie, że źródła cyfrowe dziedziczą własności zastosowanego konwertera DAC. W tym przypadku jest to bardzo dobrze oceniana kość ES9018 SABRE32. Urządzeniom cyfrowym, wyposażonym w ten konwerter, najczęściej brakuje średnicy. Quadowi udało się uniknąć tej pułapki, a braki dotyczą jedynie wysokiej średnicy. Dedykowana, zbalansowana końcówka mocy Quad Artera Stereo pasuje tu jak ulał i dodaje dynamiki, detali i pazura. Konstruktorzy firmy Mytek poszli inną drogą, o czym dowiesz się więcej klikając tutaj.

Uwagi i Wnioski Końcowe
Znakomity Pierwszy Wybór

Quad Artera Play oferuje doskonałe, wysublimowane i kulturalne brzmienie, które można bardzo łatwo uzupełnić o detale. Świetnie nadaje się również do budowania minimalistycznych systemów z głośnikami aktywnymi:

Można nim zastąpić bardzo drogie i wyrafinowane urządzenia Ultra High End, takie jak np. TAD Laboratories. Do budowy podobnego systemu koniecznie wykorzystaj okablowanie Individual do głośników aktywnych.

W przypadku głośników pasywnych warto zastosować dedykowaną, zbalansowaną końcówkę mocy Quad Artera Stereo, dobrać detaliczne kolumny, okablowanie i gotowe. W obu powyższych przypadkach wszystkiego będzie w nadmiarze, ale to akurat nie kłopot.

To Niesłychane! Polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved