Olimp High Endu :: AriniAudio
System z Gramofonem Nottingham Space Ace Space 294

System Stereo Individual
Dokładnie Strojony w Twoim Salonie
Z Gramofonem Nottingham i Wkładką Ortofon 2M Black

Panowie wydobyli z mojego systemu maksimum możliwości.

Bez kupowania i przepinania nowych i coraz droższych zabawek.

System po zaprojektowaniu kabli Individual gra naprawdę pięknie!

Jarosław Herdman

System Jarka na początku grał źle. Popełniono wiele błędów już na wstępie konfigurowania. Właściciel, meloman i audiofil, słyszy wszystko doskonale. Wie czego chce i zawsze trafnie ocenia brzmienie. Niestety trafił na złych doradców, co spowodowało straty finansowe i upośledzone brzmienie jego systemu: Suche, nerwowe i syczące bezbasowie. Daleko tu do High Endu.

Razem postanowiliśmy to zmienić i wycisnąć ze znakomitych urządzeń maksimum możliwości. Żeby zagrało na miarę oczekiwań i skali inwestycji.

Wymiana Urządzeń i Zasilania

Na pierwszy ogień poszły urządzenia, które nadawały się do wymiany. Pojawił się nowy gramofon z nowa wkładką, nowy przedwzmacniacz gramofonowy i potężny wzmacniacz. Zdolny napędzić Dynaudio. Brzmienie uległo znaczącej poprawie.

System, po analitycznych i skrupulatnych odsłuchach, składa się z następujących urządzeń:

  1. Gramofon Nottingham Analogue Ace Space 294
  2. Wkładka Ortofon 2M Black
  3. Odtwarzacz Ayon CD-7
  4. Phono Manley Chinook
  5. Wzmacniacz Hegel H360
  6. Kolumny Dynaudio Focus 340 (z tweeterami Esotar^2)
  7. Okablowanie symetryczne XLR i liniowe RCA AriniAudio Individual
  8. Okablowanie głośnikowe DarkStarr BFA
  9. Kable zasilające AriniAudio Utopia Premium

Gramofon Nottingham Analogue Ace Space 294
Wkładka Ortofon 2M Black

Ciężki i solidny gramofon. Znakomicie grający, stabilny i piękny. Wkładka Ortofon 2M Black należy do najlepszych na rynku. Rezultaty jej zastosowania w High Endowym systemie wprawiają w zachwyt i zdumienie.

Lampowy Przedwzmacniacz Gramofonowy
Manley Chinook

Lampowe phono Manley to solidne urządzenie, które gra pełnym pasmem, ale i pozostawia w brzmieniu wiele uroku, naturalnego ciepła i przestrzeni. Również dynamika jest całkiem OK. Znakomity przedwzmacniacz phono.

Lampowy Odtwarzacz Ayon CD-7

Odtwarzacz Ayon jest najsłabszym ogniwem tego systemu. Jednak trzeba uczciwie przyznać, że gra poprawnie. Zauważalna jest kompresja dynamiki, obcinanie najniższego basu i zawężanie perspektywy przestrzennej.

W zamian otrzymujemy to coś, co jest wyjątkowo trudne do zdobycia: Soczystą, doskonale wysyconą średnicę. Wspaniałe uzupełnienie niedoboru niskiej średnicy Dynaudio.

Wzmacniacz Hegel H360

Zestawy głośnikowe Dynaudio wymagają wzmacniacza zdolnego je wysterować. Wybór padł na najmocniejsza integrę Hegla.

Być może gra zbyt detalicznie i jasno, ale moc i wzorowa dynamika robią swoje. Dynaudio obudziły się ze snu i zagrały pełną parą. Dobre połączenie, pod warunkiem zadbania i o resztę toru.

Kolumny Dynaudio Focus 340

Kolumny Dynaudio Focus 340 są po prostu specyficzne i wie o tym każdy, kto ich słuchał. Wymagają potężnego wzmacniacza i bardzo starannie dobranego systemu.

Nie chcę pisać, ze grają źle, ale potrzeba tu szalonej dokładności w strojeniu pasma, żeby wycisnąć z nich co najlepsze.

Precyzyjne Strojenie Brzmienia
Individual

Na samym końcu przyszedł czas na okablowanie, czyli dopracowanie niuansów. Wybór padł na kable z serii Individual. Żeby poprawić ostatnie niedoskonałości i doszlifować subtelne detale.

Kable Individual XLR, które zaprojektowałem do tego systemu, charakteryzują się mocnym, ale plastycznym basem, ciepłą, oleistą średnicą i bardzo otwartą, ale łagodną górą pasma.

Do tego seryjne przewody DarkStarr, okablowanie sieciowe Utopia Premium i brzmienie jest perfekcyjne! Z tego systemu muzyki można słuchać godzinami.

To Niesłychane! Polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved