Olimp High Endu :: AriniAudio
Multiroom. Instalacje audio

Multiroom
Instalacje Audio Strojone Indywidualnie

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak by to było mieć prywatną salę kinową i koncertową w jednym pomieszczeniu, np. w salonie?

Nie mówię o zwyczajnym kinie domowym, ale prawdziwie emocjonującej sali kinowej. Takiej, która swoim brzmieniem zachwyca i sprawia, ze częściej chcesz przebywać w domu. Takiej, której jakość dźwięku przewyższa wszystkie, nawet najbardziej wyrafinowane, systemy stereo klasy high end.

Najważniejsze są zestawy głośnikowe oraz akustyka. Prawie każdy słyszał o tym, że urządzenia audio przed zakupem grały wyśmienicie. Tyle, że było to w specjalnym pokoju odsłuchowym. W pomieszczeniu docelowym (czyli w Twoim domu) okazało się, że instalacja audio, czy też multiroom brzmi w sposób zupełnie inny. Czar prysł, emocje gdzieś wyparowały i jakość pozostawia wiele do życzenia. Czasem nawet aż trudno w to uwierzyć, że to ten sam system i te same komponenty.

W takiej sytuacji często mówi się, ze wszystkiemu winna jest akustyka i trudno jest temu zaradzić. To nie do końca jest tak. Akustyka jest taka, jaka jest i trzeba się do niej dostosować. Ale jak to zrobić?

Systemy stereo
Indywidualne strojenie brzmienia

Brzmienie systemów Hi Fi jest bardzo wrażliwe na wpływ komponentów towarzyszących i akustykę. Dobrze, ponieważ umożliwia to kontrolę sposobu ich brzmienia.

Ta sama zależność sprawia, że wiele systemów jest źle skalibrowana, tzn. urządzenia nie są do siebie dopasowane oraz do akustyki.

Jakości dźwięku nie da się podrobić. Nie pomoże korektor. Każde urządzenie musi być dobrej jakości i każde musi spełniać surowe wymogi dotyczące równego przebiegu balansu tonalnego.

Aby osiągnąć emocjonujące i zachwycające brzmienie, system stereo trzeba stroić w pomieszczeniu docelowym wykorzystując w tym celu cały wachlarz metod wpływania na brzmienie.

Tutaj z pomocą przychodzą wiedza oraz elitarne rozwiązania, między innymi okablowanie strojone indywidualnie i cały wachlarz jeszcze bardziej specjalistycznych metod.

To Niesłychane! Polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved