Olimp High Endu :: AriniAudio
System Stereo z MingDa i Monitor Audio

System Stereo Individual
Dokładnie Strojony w Twoim Salonie
Z Głośnikami Monitor Audio RX2 i Wzmacniaczem MingDa MC34-A

AriniAudio to kreowanie brzmienia, którego ostatecznym skutkiem

było "wyciśnięcie" z mojego sprzętu stereo maksimum możliwości.

Michał Lewicki

Ten zestaw okablowania Individual przygotowałem dla interesującego systemu stereo pracującego w małym pomieszczeniu z monitorami ustawionymi na dłuższej ścianie. System składa się z następujących urządzeń:

  1. Odtwarzacz CD Cambridge Audio Azur 740C
  2. Tuner Harman/Kardon TU911
  3. Wzmacniacz lampowy MingDa MC34-A
  4. Zestawy podstawkowe Monitor Audio RX2 z serii Silver

Zostałem zaproszony na odsłuchy. Urządzenia były dobierane cierpliwie i w celowy sposób przez lata co było słychać w brzmieniu. Stwierdziłem, że można jeszcze wiele poprawić poprzez wprowadzenie subtelnych korekt.

Zestawy podstawkowe Monitor Audio RX2 to udane głośniki. Grają dojrzałym dźwiękiem, o który nigdy nie posądzilibyśmy tak małe pudła. Są w stanie odtworzyć naprawdę wysublimowane dźwięki z górnych zakresów góry pasma. Zestawy te są spójne fazowo i dzięki temu przestrzeń jest wyraźnie odczuwalna bez względu na miejsce odsłuchu. To cechy, które trudno znaleźć w tej cenie.

Najważniejszym problemem do rozwiązania w tym systemie była zbyt wycofana średnica. Cała scena była cofnięta za linię kolumn. Bas był mało zwarty i zbyt mało kształtny, a wysokie tony zbyt lotne i przestrzenne. Za mało konkretu.

Po określeniu przebiegu tonalnego zabrałem się za projektowanie okablowania. Podczas kolejnych odsłuchów za każdym razem okablowanie Individual deklasowało dotychczasowe kable, a po zakończeniu strojenia system zaczął grać naprawdę pięknie.

Dopasowanie Brzmienia Individual
Właściwości Nowego Okablowania

Kable głośnikowe Individual do Monitor Audio RX2 cechuje podkreślony środek pasma z dogrzaną średnicą i podkreślonym, punktowym basem. Zastosowałem też zwory do Monitor Audio o podobnej charakterystyce, o których dowiesz się więcej klikając tutaj:

Kable sygnałowe cechują podkreślone detale z podzakresu wysokiej średnicy oraz spora ilość mikrodetali z podzakresu średniej góry. Bas również podkreślony i zwarty. Interkonety różnią się nieco swoim brzmieniem i można ich używać zamiennie.

Kable sygnałowe RCA do CD Azur 740C, MingDa MC34-A i tunera

Zabiegi zowocowały wyrównaniem pasma akustycznego, a także przybliżeniem i uporządkowaniem sceny. Wokale odzyskały swoją wyrazistą fakturę. Szczegółowość oraz wybrzmienia pozostały na bardzo wysokim poziomie. Bas nabrał kształtu i dynamiki.

To Niesłychane! Polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved