Olimp High Endu :: AriniAudio
Modyfikacje i przekablowanie słuchawek. AriniAudio

Modyfikacje i Przekablowanie Słuchawek

Czy warto? Konstruktorzy sprzętu audiofilskiego nie zawsze mają takie zasoby (terminy i budżet) żeby zadbać o wszystkie szczegóły. Z tego powodu nawet uznane i bardzo udane urządzenia można niekiedy nieco poprawić. Co najczęsciej ulega modyfikacji? Kondensatory w układzie zasilania i pozostałe, diody, rezytory, okablowanie, zadbanie o odsprzęganie - zarówno elektryczne, jak i mechaniczne (drgania).

Właściwie przeprowadzona modyfikacja systemu słuchawkowego potrafi ździałać cuda. Proponuję zastosowanie odpowiednio dobranego okablowania wewnętrznego urządzeń oraz modyfikacje i przekablowanie słuchawek. Okablowanie jest dobierane indywidualnie zgodnie z oczekiwaniem dotyczącym brzmienia lub według przeprowadzonych prób, pomiarów i testów. Okablowanie powinno być kierunkowe.

Systemy Stereo High End
Sprzęt Towarzyszący

Urządzenia, a w szczególności zestawy głośnikowe, najsilniej wpływają na dźwięk systemu. Jednak kiedy już mamy takie, które odpowiadają swoimi cechami i udało się stworzyć połączenie tzw. synergiczne, przyszedł czas żeby zadbać o szczegóły. Okazuje się, że okablowanie ma znaczny wpływ na uzyskany efekt końcowy. Bogata praktyka uczy, że w skrajnych przypadkach decyduje nawet o porażce lub sukcesie danego systemu. Z tego powodu warto testować okablowanie, a jeśli system stereo ma zagrać high endowo, to staje się to absolutną koniecznością.

Studio Audio

Na pewno każdy audiofil zastanawiał się nie raz jak to jest możliwe, że kable wpływają na brzmienie systemu. Te właśnie zagadnienia to dla nas codzienna praca. Zajmujemy się nie tylko prowadzeniem testów i odsłuchów ale również badaniem zjawisk towarzyszących przesyłaniu sygnału audio. Określenie najważniejszych czynników związanych ze strukturą przewodnika, przekrojami, konfiguracją, materiałami izolacyjnymi, ma kluczowy wpływ na właściwości soniczne przewodu. Dzięki takiemu podejściu oraz systematycznej pracy jest możliwe celowe kształtowanie brzmienia przewodu.

To Niesłychane! Polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved