Olimp High Endu :: AriniAudio
Słuchawki HiFiMAN HE-350 Massdrop Individual™

HiFiMAN HE-350 Massdrop Individual
Modyfikacja Słuchawek z Limitowanej Edycji

Kupiłem w ciemno słuchawki HiFiMAN z limitowanej edycji przygotowanej dla Massdrop. Ich oznaczenie to HE-350.

Przeczytałem recenzje jak bardzo jasne są te słuchawki i jak słabo grają. Sprawdziłem jakie dokładnie przetworniki akustyczne są tam zamontowane i zdziwiłem się. Nie powinno być tak źle. Zdobyłem praktycznie nowy egzemplarz.

Okazało się, że rzeczywiście zagrały jasno. Mało basu i brak nasycenia na średnicy. Jaskrawość i detaliczna, ale ostra góra. Brakowało potęgi i dramaturgii. Trochę się rozczarowałem.

Przetworniki dynamiczne z magnesem neodymowym HE-350

Zacząłem się zastanawiać nad budową tych słuchawek. Po dokładnych oględzinach technicznych potwierdziła się świetna jakość przetworników. 50mm z dużymi magnesami neodymowymi: Skuteczne, dynamiczne i detaliczne. Naprawdę spoko. Dobrze przewidywałem. Skąd taki niedosyt brzmienia muzyki?

Problem tkwił w muszlach. Właściwie komora jest jakby pozbawiona przemyślanej konstrukcji. Wygląda jak zaprojektowana przez laika minimalistę. Wyznającego dogmat, że ze sprzętu audio należy usunąć prawie wszystko. Wyolbrzymiam teraz, ale niektórzy naprawdę przesadzają. W rzeczywistości zupełnie inaczej to działa.

Nieskuteczna, seryjna konstrukcja wewnętrznej komory słuchawek

Dosć tych dywagacji. Czas wskrzesić ten jedyny, szczęśliwy egzemplarz do nowego, pełnego życia.

HiFiMAN’om HE-350 Massdrop poświeciłem sporo serca, czasu i uwagi. Właściwie stworzyłem ich konstrukcję komór całkowicie na nowo. Pozostawiłem niezmienione jedynie przetworniki: Tak, teraz wyraźnie słychać, że naprawdę grają fajnie.

Po skończonej pracy usłyszałem dokładnie to co chciałem usłyszeć od początku: Piękny, obfity i pełny bas. Urokliwą i nienachalną średnicę. Otwartą i detaliczną górę pasma. Taką, która jest rześka i pełna niespodzianek, ale nie ostra. Egzaltująco przyjemne i detaliczne brzmienie!

Detali słychać teraz nawet więcej. Dzięki właściwemu zrównoważeniu wyszły one z pełnego słońca. Nie porażają już teraz zmysłów swoją natarczywością, ale stanowią jedność z resztą pasma. Znakomicie!

To Niesłychane! Polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved